3 aplikace, které vám pohlídají osobní i rodinné finance

13. 7. 2018 Články
Chytré tipy

Stává se vám, že si ráno vyberete peníze z bakomatu a večer přijdete domů opět jen s pár korunami v pěněžece? Peníze se nám občas rozkutálejí rychleji, než si toho vůbec stačíme všimnout. Proto jsme pro vás našli tři šikovné mobilní aplikace, které vám pomohou udržet finance pod kontrolou. 

Spendee

Jednou z nejoblíbenějších aplikací na správu osobních financí je aplikace Spendee z dílny českých vývojářů. Na chytré telefony s operačními systémy Android nebo iOS si ji zdarma stáhlo více než 1,5 milionu uživatelů. Už od svého začátku si služba zakládala na jednoduchosti a funkčnosti uživatelského rozhraní.

V osobní peněžence Spendee můžete jednoduše zaznamenávat své příjmy a výdaje. Stačí zvolit měnu a začít zapisovat. Své hospodaření si můžete prohlédnout v grafech, procentuálních statistikách nebo po jednotlivých položkách. Ke každé položce také můžete přidat krátký popis, zaznamenat jestli se jedná o opakující se transakci nebo přiložit vyfocenou účtenku. Útratu také můžete lehce filtrovat podle kategorií jako jídlo, zábava nebo cestování.

Aplikace se v únoru dočkala zaslouženého rozšíření a to o funkci propojení s bankovním účtem. Klienti České spořitelny, ČSOB, Equa Bank, Fio banky, LBBW Bank, Moneta Money Bank, PPF Banky, Raiffeisenbank, Sberbank, UniCredit Bank a UniCredit Bank CSV si tak mohou užít komfortu automatické synchronizace aplikace a internetového bankovnictví. Funkce ale není součástí běžné neplacené verze za Premium účet si měsíčně připlatíte 3,5 eura.

 

 

Wallet (BudgetBakers)

Oblíbenou aplikací především na mobilních platformách je Wallet, který nabízí i webovou aplikaci Budget Bakers. Výhodou je kompletní česká lokalizace a také možnost propojit aplikaci s českými bankami.

Pro řazení příjmů a výdajů je připraveno velké množství kategorií, které lze libovolně rozšiřovat o svoje vlastní položky. K platbám lze přiřazovat snímky účtenek i GPS polohu a zadat jde i typ platby – hotovost, převod, platební karta, poukaz či platba na webu.

Pro jednotlivé období, typicky tedy měsíc lze generovat přehledné grafy, přehledy o finančním toku a také filtrovat výdaje v jednotlivých kategoriích.

Mobilní aplikace je k dispozici zdarma pro platformy iOS a Android.

Toshl

Mezi matadory aplikací na správu financí je bezpochyby Toshl. Aplikace se slovinským původem a hravou grafikou sází na co nejjednodušší systém zadávání příjmů a výdajů. Transakce můžete řadit do kategorií pomocí štítků nebo k nim zadávat podrobné informace a třeba i údaj o poloze, kde k platbě došlo. To se může hodit třeba při bilancování toho, kolik stála loňská dovolená. Stejným způsobem lze pak zadávat a spravovat příjmy.

Pro snadnější správu lze opakující se platby nebo příjmy v podobě pravidelné výplaty nastavit jako automatické a není třeba každý měsíc myslet na jejich ruční zadávání.

Toshl také umožňuje nastavit část příjmů jako měsíční rozpočet, který je k dispozici a zároveň jej můžete rozporcovat do daných kategorií.

V neplacené verzi je možné spravovat tři účty najednou, a pokud jich budete chtít větší počet, zaplatíte 2 dolary měsíčně za Pro verzi. Ta mimo jiné do mobilních aplikací také přinese možnost fotit účtenky.

Ke stažení zdarma pro iOS, Android a Windows Phone.

Baví vás moderní technologie a rádi si s jejich pomocí usnadňujete život? Vyzkoušejte třeba osvědčené aplikace na rychlé posílání peněz!

Komentáře nejsou povoleny.