4 rady, jak neztratit hlavu s půjčkou k mateřské

13. 5. 2018 Články

Na internetu najdete spousty nabídek půjček určených pro ženy na mateřské nebo rodičovské dovolené. Jak se v nich ale zorientovat tak, abyste se zbytečně nepopálili? Odpovědi dostanete v článku. 

Narození dítěte je jednou z nejkrásnějších událostí v životě každého rodiče. S miminkem ale přicházejí i velké výdaje. Zásah do domácího rozpočtu je proto jasně znát. K tomu všemu v rodině vypadne jeden z příjmů. Kvůli tíživé finanční situaci je proto někdy těžké obejít se bez půjčky.

 

1. Hledejte způsoby, jak se půjčce vyhnout

Ještě než začnete srovnávat nabídky věřitelů, ověřte si, zda nemáte nárok na některý z příspěvků v hmotné nouzi. Pokud opravdu není zbytí, věnujte výběru půjčky zvláštní pozornost.

Někdy se vyplatí hledat pomoc taky u rodiny. Taková půjčka má hned několik výhod, a to 0% úrok, volnou dobu splácení a žádné upomínky při opoždění. I tak byste si měli pořádně rozmyslet, jestli to, na co si plánujete půjčit, je opravdu nezbytné.

Pokud si půjčujete u rodiny, doporučujeme vždy sepsat smlouvu, která nechrání jen vašeho blízkého, ale taky vás. Rovněž se domluvte na pravidelných menších splátkách, které vás nebudou tolik bolet, ale zároveň ani nezapomenete, že jste si od někoho půjčili.

 

2.  Promyslete si, jestli splátky utáhnete

Ženy na mateřské nebo rodičovské dovolené by měly půjčky vnímat jako poslední možnost řešení svých finančních problémů. O něco vhodnější jsou pro ženy, které žijí s manželem nebo partnerem. Na splácení půjčky i péči o dítě totiž nejsou samy.

Půjčka také připadá v úvahu pro ženy, které si k rodičovské dovolené přivydělávají jako OSVČ. Tento vedlejší příjem není nijak limitován a podnikat můžete i z domova. Co takhle prodávat na internetu ručně pletené oblečení na miminka nebo psát články pro web o mateřství?

Když to shrneme – půjčka na rodičovské dovolené se vyplatí ženám, které nejsou odkázané jen na rodičovský příspěvek. Jinak by jim totiž jakýkoli nečekaný výdaj mohl značně zkomplikovat situaci.

3. Pečlivě vybírejte poskytovatele

Rozhodně se na trhu neorientujte jen podle nabídky půjček pro ženy na mateřské dovolené. Tyto nabídky jsou málokdy skutečně výhodné a snaží se u čerstvých maminek pouze vzbudit dojem exkluzivity. Vyhněte se také věřitelům, kteří nenahlížejí do registru dlužníků. Kontrola vaší schopnosti splácet slouží k ochraně před zabřednutím do dluhové pasti.

Ať už si nakonec půjčíte od kohokoli, přečtěte si podmínkyhledejte informace o sankcích – pro věřitele je půjčka na mateřské riziková, a tak si peníze hlídají pomocí vysokých poplatků.

 

4. V případě problémů neváhejte, a ozvěte se včas

Pokud se dostanete do zapeklité situace, která s sebou nese i nečekané výdaje, nebojte se kontaktovat svého věřitele.  Mnozí z nich nabízejí odložení splátek nebo podobné služby. Dejte ale pozor, aby za nimi nebyly skryté poplatky. Vše si předem nastudujte, abyste se nakonec nenechali přemluvit k něčemu, co by vaši situaci jenom zhoršilo.

Ověření poskytovatelé si aktivní přístup klientů váží a v případě včasného upozornění na problémy se jim snaží vyjít vstříc.

Komentáře nejsou povoleny.