5 tipů na nositelnou elektroniku na cesty aneb Dovolená s přístroji

24. 7. 2018 Články

Cestování patří k velmi rozšířeným koníčkům a zapřísáhlí necestovatelé jsou dnes pro druhé v podstatě vyvrhelové uzavření do sebe. No a když už tedy na těch cestách jste, měli byste o své zážitky podělit s co největším okruhem uživatelů, kteří se s vámi kamarádí na Facebooku nebo vás sledují na Instagramu. Proč? Protože čím víc „lajků“, tím větší prestiž, to je jasný.

 

Ne, teď vážně. Doba je taková a technologie nám přejí, tak proč se nepochlubit, že se máte dobře? My to teď ale povýšíme ještě na vyšší level a ukážeme vám vychytávky, které vám usnadní život a hlavně cestování.

 

Sluchátka na spaní a relax

Znáte to. Nastoupíte do letadla nebo nasednete do autobusu a buď „máte tu kliku“, že za vámi řve celou cestu dítě nebo vedle vás mlaská soused. Ani jedno není dvakrát příjemné. Jasně, děti jsou malé a nemůžou za to, ale vy chcete mít klid. A nejen, že chcete mít klid, ale chcete se prospat, protože vstávání na spoj bylo náročné. Jak na to?Vyřeší to za vás jakákoli sluchátka a mobilní telefon s aplikací Zvuky pro dobrý spánek. Ta vám naordinuje tóny, po kterých budete spát jako miminko. Čeká vás zvuk pralesa, deště nebo třeba večerní pláže. Jo a kdyby se vám zdála vaše sluchátka nepohodlná, zkuste Sleepphones, které koupíte třeba zde.

 

Vyhřívané vložky do bot

Zima je neúprosná, ale díky vyhřívaným vložkám od Digitsole s ní můžete lehce zatočit. Princip je jednoduchý. Vložky si dáte do bot a pomocí aplikace řídíte jejich teplotu. Takže jakmile vás bude jen trošku zebat noha, stačí vyndat smartphone a pořešit to. Maximální teplotu si lze nastavit na 45 °C a vložka vám dokonce pomůže změřit ušlou vzdálenost. Nakoupíte je třeba na CZC.cz

 

Chytré hodinky a náramky

Dnes už poměrně rozšířenou nositelnou elektronikou jsou chytré hodinky nebo náramky. Těch najdete na trhu nepřeberné množství. Od levnějších, které nabízí třeba Xiaomi, až po ty dražší od Applu nebo společnosti Samsung. Neliší se jen cenou, ale i funkcemi. Některé jsou voděodolné, jiné v sobě nemají GPS, některé si poradí s nepřeberným množstvím sportů a ty další poslouží pouze při chůzi. Záleží tedy jen na vás a na vašich finančních možnostech. Apple Watch je třeba několik typů a jeden z nich stojí dokonce přes 40 000 Kč.

Láhev, která pozná, jestli pijete

Zní to možná trošku děsivě, ale není. Je to prostě jen tak trochu GEEK. Společnost Moikit prodává láhev, která vám říká, kdy a kolik toho máte vypít. Jednoduše zadáte do aplikace své fyzické hodnoty, kondici, denní aktivity a máte vystaráno. Tedy nejen, že máte vystaráno, ale vy navíc neumřete žízní a vyhnete se letní dehydrataci, a to je super, ne?

 

Lyžařské brýle

Pokud patříte mezi vyznavače zasněžených plání a většina vašich peněz padne na zimní dovolenou a lyžování, tak i pro vás tady máme vychytávku. Jsou to lyžařské brýle. No jo, ale ne jen tak ledajaké! Nejspíš nejsou nerozbitné, ale kvalitní, to teda ano. A k tomu vám ukáží vaši rychlost, nadmořskou výšku, změří ujetou vzdálenost nebo se třeba postarají o to, když vám někdo volá. Stojí za nimi společnost Oakley a najdete je třeba na Alze.

 

Nositelná elektronika, kterou jsme vám teď představili, je jen začátek. Dále si můžete pořídit třeba chytré obojky pro psy, SOS tlačítka a brzy snad i chytré oblečení.

Vězte, že není daleko doba, kdy tyhle vychytávky nebudeme nosit na sobě, ale v sobě. A dokonce pro nás budou normální tak, jako je dnes třeba mobilní telefon. Děsíte se? Nemusíte. Tohle není horor, to je jen budoucnost, která nám zjednoduší život.

Komentáře nejsou povoleny.