Čtenářský deník Edufi: Nejbohatší muž v Babylóně

26. 6. 2017 Články

Jste skoro před každou výplatou „na suchu“? Nevychází vám na nečekané výdaje? Zachraňujete se někdy v krizi půjčkami? Slyšeli jste o „pravidlu 1/10“? Jak všechno neutratit hned, jak ušetřit, a jak si peníze udržet? První díl seriálu Čtenářský deník Edufi vám poradí. Vybíráme pro vás knihy, které zlepší vaši finanční gramotnost a ještě se u nich pobavíte. 

 

 

Moudrých řečí o potřebě vzdělávat se v oblasti práce s vlastními penězi jste slyšeli už tolik. Každý chytrý rádce ale nemá váš plat, se kterým se podle vás nedá slušně vyjít. A co když ano? Možná je jeho měsíční příjem ještě menší než ten váš, jen s ním líp pracuje. Nebo má víc informací.

Klíčem k vaší finanční svobodě a nezávislosti určitě může být útlá knížka Nejbohatší muž v Babylóně. Její autor George S. Clason vám odhalí tajemství, jak se k penězům dostat, jak si je udržet, ale také jak můžou peníze vydělávat další peníze.

Kouzelná pravidla z Babylónu

Jedním z kouzel, která vám knížka prozradí, je tzv. pravidlo 1/10. Jedná se pravidlo, podle kterého byste měli ze svých příjmů pravidelně odkládat aspoň deset procent. Vytvoříte si rezervu a začněte s penězi pracovat. Zní to jednoduše, ale ne každý má v sobě sílu všechno neutratit hned a čekat, že se stane zázrak, a rozházené peníze se zase nějak objeví. Jen tak ale z nebe nespadnou.

Poutavé příběhy zasazené do starověkého Babylónu vám vysvětlí základní ekonomické zákony jednoduše a srozumitelně. Všechna pravidla jsou univerzální a neměnná, a hlavně platí dodnes. Právě proto může být tato knížka vaším průvodcem ve světě peněz a pomůže vám pochopit, ŽE se máte zajistit na důchod, ŽE máte spořit pro nenadálé a nevyhnutelné výdaje, ale poradí vám také, JAK to všechno můžete zařídit, abyste se stali nezávislí při řešení vašich osobních financí.

 

 

Přínosem této knížečky, kterou přečtete jedním dechem, je jednoduché a srozumitelné vysvětlení základních finančních pravidel a zákonů, které používali obchodníci ve starém Babylóně. Nebojte, v podstatě se neliší od dnešních zásad a pravidel. Rozdíl je snad jen v tom, že abychom mohli opravdu zbohatnout, jak uvádí podtitul této knihy, měli bychom odkládat spíše víc než míň. Optimální by dnes bylo vkládat do budoucnosti a zajištění svojí svobody a nezávislosti spíš třetinu svých příjmů.

Hlavní postavou je Arkád, nejbohatší obchodník Babylónu. Právě na něj se obracejí o radu jeho přátelé, obyčejní lidé z města nebo také král. Arkád se o všechna svá tajemství dělí a na velmi jednoduchých příkladech z vlastní zkušenosti vysvětluje fungování oběhu peněz a zákonitosti trhu. Jak si peníze udržet, dobře je investovat a chránit. Příběh je napsán jednoduše, rady jsou pochopitelné a je možné je uplatnit i dnes.

Jestli jste se s tímto titulem nesetkali, určitě to napravte. Autor napsal knížku před více než půl stoletím, a přesto může být manuálem, který vás formou příjemného vyprávění příběhů seznámí s finančními pravidly a zákony. Měla by být povinnou četbou ve školách, protože vás naučí najít svoji hodnotu a získat sebevědomí v oblasti finančního rozhodování, na kterém bude váš život záviset.

 

Komentáře nejsou povoleny.