Po Evropě za pár stovek? Sbalte si batoh!

19. 7. 2018 Články

Že na parádní dovolenou potřebujete obrovský rozpočet? Ale kdepak. Procestovat Evropu i celý svět můžete za pár korun. Jen na to musíte jít chytře.

Jak zní recept na levnou dovolenou v zahraničí? Základ je letenka za pár korun, ubytování v levném apartmánu či hostelu a k tomu hromadu času. Nízkonákladové cestování totiž vyžaduje plánování, kombinování a také trochu časové flexibility. Možná se budete muset vzdát trošky pohodlí, ale za ty zážitky to stojí!

Podívat se třeba na Bali a za cenu týdenní dovolené v Itálii? Co víc si přát!

Létat po Evropě za pár stovek? Sbalte si! 

Z Prahy, Brna i Ostravy se dostanete letadlem nejen k moři za pár korun. A to díky nízkonákladovým leteckým společnostem, které odtud létají například do Barcelony, Istanbulu, na Maltu nebo Kanárské ostrovy. Spojíte-li odlet na dovolenou s výletem do Vídně, Katowic, Krakowa, Bratislavy nebo Budapešti, výběr se rozšíří o další desítky destinací.

Tajemství nízkonákladových (low-cost) aerolinek tkví v tom, že se na palubě nepodává občerstvení a s sebou si můžete vzít pouze jedno zavazadlo do 10 kg. Omezeny jsou i další služby, ale těch pár hodin to určitě vydržíte.

Sledujte Pelikán.cz, Honzovy letenky nebo Letušku či Letenky, případně hledejte přes Azair.cz nebo Kiwi.com.

 

Bydlet můžete i zadarmo

Rádi se seznamujete s místními lidmi? Hledáte nocleh jen na pár dní? Pak vás nejspíš zaujme couchsurfing. Je to sociální síť, na které cestovatelé nabízejí a poptávají bezplatné ubytování. Pokud se s některým z členů domluvíte, nejenže vás u sebe ubytuje, ale často vám dá i tipy na místní zajímavosti. Na oplátku pak můžete cestovatele ubytovávat doma i vy a ukázat jim krásy svého města.

Dáváte-li přednost pohodlí hotelu, můžete si s některým z couchsurferů domluvit alespoň posezení u kávy nebo výlet. Získáte tipy na místa oblíbená místními a navíc si procvičíte jazyky.

Skvělá stránka na hledání ubytování je booking.com. Nastavíte své požadavky a zobrazí se vám nabídka hotelů včetně recenzí. Na webu si můžete ubytování ihned rezervovat, ale doporučujeme oslovit vybraný hotel přímo – vyjde vás to levněji.

Za zmínku stojí také airbnb , bydlení v soukromí u místních. Pronajmout si můžete jak lůžko, samostatný pokoj, nebo i celý byt.

 

Ušetřete i doma

Jak se říká, všude dobře, doma nejlíp. Pokud se rozhodnete zůstat na dovolenou v krásné české  krajině, můžete načerpat inspiraci třeba na portálu kudyznudy.cz. Když pak obhlédnete různé slevové akce, jistě najdete takový pobyt, který uspokojí vaše požadavky na cenu i kvalitu.

Komentáře nejsou povoleny.