Příběhy českých podnikatelů: Energie a proteiny z cvrččí mouky

8. 2. 2018 Články
Rozhovor

Jíst hmyz není nic překvapivého. Dvě miliardy lidí dennodenně konzumují pokrmy obsahující hmyz. Otázkou je, proč si lidé ze západu nechávají takovou lahůdku uniknout? V čem je problém? Je hmyz ta správná cesta a jak se podniká v této oblasti? SENS Foods je firma, která se zabývá výrobou energetických tyčinek z cvrččí mouky. Na otázky nám odpovídá Radek, spoluzakladatel firmy.

Půjčka k podnikání
„O půjčce jsme uvažovali a myslím, že u ní někdy skončíme. Oba zakladatelé jsme studovali ekonomické školy a známe pojem finanční páka. Pro firmy jsou výhodné půjčky dobrou volbou.“

Jak a kdy vznikl nápad podnikat v oblasti potravinového průmyslu? Proč právě hmyz? Nebyl problém s ohledem na ochranu zvířat?

Na projektu jsme začali pracovat někdy v létě roku 2015. Samozřejmě jsme hned narazili na problémy. Po návštěvě Ministerstva zemědělství jsme zjistili, že česká legislativa není na produkty s hmyzem vůbec připravena. Nás to ale nezastavilo. Založili jsme si proto firmu ve Velké Británii a zvládli jsme začít prodávat.

Bylo shánění počáteční investice do podnikání složité? Měli jste vlastní prostředky?

Od počátku jsme plánovali odstartovat náš projekt na crowdfundingové platformě Kickstarter. Tam se nám podařilo vybrat asi 350 tisíc Kč a tato úspěšná kampaň nás dostala i do médií. Pak se nám sami začali ozývat investoři. Nakonec jsme byli v situaci, že jsme si mohli vybírat.

Kde jste brali inspiraci? Fungují podobné firmy u nás a v zahraničí?

Věděli jsme, že existují podobné firmy v USA a nějak fungují. Produkty jsme si ale vytvořili vlastní. Chtěli jsme přijít s něčím úplně unikátním. Naše proteinové tyčinky takové jsou.

Je financování vašeho podnikání náročné? Co vše to obnáší?

Získali jsme tzv. Seed investici od investičního fondu UP21. Splnili jsme nějaké úvodní cíle, které jsme si s investory dali a nyní naše investice dosahuje už vyšších jednotek milionů. Být zainvestován investičním fondem je samozřejmě náročné na přípravu. Máme pravidelné schůzky, procházíme náš finanční plán a každý měsíc reportujeme více čísel, než je nezbytné jen třeba pro legislativou požadovaným účetnictvím.

Vzali byste si na podnikání půjčku? Co třeba P2P půjčka?

O půjčce jsme uvažovali a myslím, že u ní někdy skončíme. Oba zakladatelé jsme studovali ekonomické školy a známe pojem finanční páka. Pro firmy jsou výhodné půjčky dobrou volbou.

Proč dáváte cvrčky do energetických tyčinek? Zkoušíte i jinou formu? Například pokrmy z hmyzu?

Začali jsme s tyčinkami. Jednoduše se na našich dají ukázat dvě věci – hmyz může chutnat a je opravdu výživný. Brzy chceme přijít s dalšími produkty, ale nejprve musíme vytvořit celou firmu okolo prvního funkčního produktu. Máme plné ruce práce.

Jaké složení má energetická tyčinka? Jaké druhy nabízíte?

Oproti normálním energetickým tyčinkám jsme do našich přidali cvrččí mouku, což je bílkovina. Nejedná se tedy pouze o cukrovou bombu, ale o svačinu, která odpovídá mnohem více normálnímu jídlu. Nabízíme dvě příchutě od našich energetických tyčinek a dvě příchutě od proteinových tyčinek.

Jaký je rozdíl mezi cvrčkem v energetické tyčince a hovězím v sušeném mase?

Cvrččí mouku nejčastěji přirovnáváme právě k sušenému hovězímu masu. Má stejný obsah aminokyselin. Navíc je ještě výživnější. V neposlední řadě, a o to nám jde především, na 1kg sušeného masa potřebujete mnohem více krmiva, místa i vody.

 

Setkali jste se s negativními reakcemi na vaše produkty?

 

Asi žádné jídlo nechutná všem. O to víc, když jsou v něm cvrčci. Můžu ale říct, že tohle kontroverzní téma si zatím více získává své fanoušky, než odpůrce.

 

Fungujete pouze na českém trhu nebo i expandujete?

Už teď prodáváme většinu naší produkce mimo Českou republiku. Nechceme být jen česká značka. Hmyz se musí jíst všude, aby se něco ve světě změnilo.

Na co se můžeme v nejbližší době těšit?

Aktuálně pracujeme na rozšíření naší distribuční sítě. Doposud jsme prodávali hlavně přes internet. Brzy nás tedy budete moci vidět na více místech.

Co byste poradili začínajícím podnikatelům?

Začínajícím podnikatelům bych poradil, ať se připraví na 14 hodinové pracovní dny a odloží si dovolenou za 2 roky. Aspoň takhle jsme to máme my.

 

Komentáře nejsou povoleny.