6 nejčastějších otázek k sezónním brigádám

22. 11. 2017 Články
Novinka

Jsou pro nás sezónní brigády výhodné? Blíží se Vánoce, zima klepe na dveře a tak se nabízí několik pracovních možností. Na začátku je velmi důležité rozhodnout se, zda je pro zaměstnance výhodné uzavřít spíše DPP, tj. dohodu o provedení práce anebo DPČ, tj. dohodu o provedení činnosti. Ve zkratce lze říci, že DPP je možné v průběhu roku uzavřít s libovolným počtem zaměstnavatelů. Pro každého zaměstnavatele může zaměstnanec odpracovat nanejvýš 300 hodin za rok. Pokud si zaměstnanec vydělá do 10.000 Kč měsíčně, není povinen odvádět zdravotní a sociální pojištění.

V případě DPČ může zaměstnanec u jednoho zaměstnavatele pracovat déle než v případě dohody o provedení práce. Platí jediné omezení: v průměru nesmí mít zaměstnanec na DPČ u jednoho zaměstnavatele odpracováno více než 20 hodin týdně, tedy ne více než polovinu běžné pracovní doby. Tento průměr se vypočítává za dobu trvání DPČ, nejdéle však za 52 pracovních týdnů. Povinnost odvádět zdravotní a sociální pojištění existuje pouze v případě, kdy dohoda trvá alespoň 15 kalendářních dní a výdělek tak činí více než 2 500 Kč měsíčně.

V neposlední řadě je také důležité, zda se zaměstnanec rozhodne podepsat prohlášení k dani či nikoliv. V případě podepsání daňového prohlášení má zaměstnanec při nejmenším nárok na základní daňovou slevu na poplatníka. Další slevy lze uplatnit například pro zdravotně postižené, studenty, vyživované děti, manželku/manžela  a za umístění dítěte do předškolního zařízení.

Kdy je nejlepší čas začít hledat takovou brigádu?

Je důležité začít hledat v předstihu. Pokud se jedná o podzimní/zimní sezónu, doporučujeme nejpozději v polovině září/října se začít porozhlížet po pracovních nabídkách. Takovýto včasný přístup zajistí rozmanitý a atraktivní výběr z nabídek.

Je poptávka na trhu vysoká / nízká?

Poptávka po brigádnících neustále roste, ovšem počty zájemců o sezónní práce klesají. Aktuální trend je zapříčiněn momentálním rekordním poklesem nezaměstnanosti.

Pro koho je brigáda výhodná?

Obecně lze říci, že sezónní práce jsou vhodné a výhodné pro studenty. Po absolvování jejich studia, jim může být posléze nabídnut nástup na plný úvazek. Také pro znevýhodněné skupiny, jako například matky na mateřské dovolené, nebo seniory, kteří si chtějí přivydělat a zároveň tak nepřesáhnout horní limit 10 000 Kč (v případě DPP).

Je k takovéto brigádě nutná smlouva/dohoda?

Ano, jak v případě DPP, tak v případě DPČ je potřebné uzavřít písemnou dohodu mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem.

Kdy se vyplácí peníze? (někdo slibuje ihned na ruku)

Vzhledem ke skutečnosti, že výše mzdy/odměny, její splatnosti, apod., nemusí být dle zákoníku práce v dohodách výslovně uvedena, lze jen doporučit, aby i ustanovení o mzdě/odměně a veškeré další podrobnosti, např. i způsob výplaty, byly v dohodě uvedeny.

V čem je výhoda / nevýhoda?

Sezónní práce pro zaměstnance (u dohody o provedení práce) se především vyplatí díky možnosti odpracovat až 300 hodin ročně. Mezi nejzásadnější nevýhodu se řadí povinnost odvádět zdravotní a sociální pojištění při překročení odměny vyšší než je 10 000 Kč (v případě DPP).

 

Komentáře nejsou povoleny.