Proč vyrazit na stáž? Máme pro vás 7 důvodů!

20. 7. 2018 Články
Job

Získat po škole vysněnou pozici bez praxe? Nic lehkého!

Kde stáž najít a proč se přihlásit? O to se s vámi podělí osmnáctiletá stážistka Klára, jedna z účastníků programu Rozjeď se.

7 důvodu, proč na stáž:

1. Získáte cenné zkušenosti, které vám nikdo nevezme.

2. Budete mít další položku do životopisu, ke které bude každý zaměstnavatel přihlížet.

3. Stáže nemusí být jen neplacené. Někdy si na stáži můžete zároveň i slušně přivydělat!

4. Poznáte nové lidi s podobnými zájmy.

5. Získáte kontakty, které se do budoucna budou hodit.

 6. Pokoříte výzvu a vystoupíte z komfortní zóny.

7. Získáte představu o tom, jestli by vás tato práce bavila a co je její  vlastní náplní.

Kde stáž najít?

Pokud jste pořád ještě trochu nesmělí, můžete zkusit internetový portál firstjobs.cz. Nejlepší možností je samozřejmě zajít do vaší vysněné firmy osobně. Snaha se cení a při osobním kontaktu máte vždycky trošku navrch.

Nad hledáním vhodné stáže nemusíte strávit hodiny. My pro vás máme tip rovnou na dvě zajímavé.  Obě spadají pod společnost Home Credit a týkají se financí. První je pro trošku mladší věkovou kategorii, pro středoškoláky. Jde o unikát, v Česku moc stáží pro středoškoláky nenajdete.

Program pro stážisty Rozjeď se je už třetím rokem pořádán v brněnské pobočce Home Creditu a trvá tři červencové týdny. Za tři týdny si vybraní středoškoláci osvojí základy fungovaní takto velké firmy, naučí se základům financí, marketingu, komunikace a trochu se na svých odděleních otrkají. Stážisti jsou zařazováni na oddělení Zákaznické péče Kamali, Produků, Kompletace smluv a Marketingu.

Osmnáctiletá Klára, která je tento rok stážistkou na oddělení Marketingu, říká: „Není to stereotypní práce, v které se každou minutu díváte, kdy už budete končit. Ubíhá rychle a nejednou se mi stalo, že jsem se do ní ponořila a úplně ztratila pojem o čase.“ Stejný názor zastávají i další tři stážisti, kteří svého rozhodnutí určitě nelitují a označují stáž Rozjeď se za velice zdařilý projekt. I přestože před sebou mají ještě týden, už doteď načerpali plno nových vědomostí a zkušeností.

Dalším, možná ještě zajímavějším, projektem od společnosti Home Credit je stáž pro vysokoškoláky s názvem HC NET. Jedná se již o dlouhodobější projekt, kde nejdříve rok pracujete na plný či zkrácený úvazek v brněnském či pražském Home Creditu a další rok můžete se svou prací procestovat více zemí světa a v jedné z nich se pak popřípadě usadit. Po ukončení této stáže vám dokonce nabídnou i pracovní smlouvu.

Kdo by nechtěl procestovat Čínu, Filipíny, Indii nebo USA v rámci stáže? 🙂

Komentáře nejsou povoleny.