TIPY na aktivity s dětmi za méně než 1000 korun

22. 5. 2018 Články

Prázdniny jsou za rohem a nejeden rodič se nejen o prázdninách zamýšlí, jak zabavit svou drahou ratolest a strávit společně trochu času. Ale zábava vůbec nemusí být drahá. Tady je pár tipů, kam vyrazit:

O prázdninách je většinou hezké počasí a je škoda trávit slunečné dny doma. Různě staré děti (i ty nejmenší) můžete zabavit třeba v ZOO. Zrovna ta pražská patří mezi 5 nejhezčích na světě! Je to vlastně taková pěkná a trochu i naučná procházka mezi zelení a zvířaty, navíc se můžete zúčastnit i komentovaných prohlídek, vycházek s odborníky, krmení zvířat, nebo se účastnit jiných aktivit, které jsou pravidelně pořádány. Když budete mít štěstí, leckteré expozice se mohou pyšnit i novými přírůstky. Pražská ZOO vyjde v rámci rodinného vstupného pro dva dospělé se dvěma dětmi na 600 Kč, můžete vzít ale i děti svých známých, ty pak mají vstupné každé za 100 Kč (maximálně 6 dětí).

 

 

Fenoménem dnešní doby jsou únikové hry – a to jak ty, kde vás zamknou do pokoje, tak i takové, které lze hrát venku. Pokud se poohlédnete po slevových portálech, například skrz.cz, lze se vejít do 1000 Kč. Takovou hrou zabavíte klidně celou rodinu od školních dětí, až po prarodiče, je ale potřeba zvolit vyhovující téma a obtížnost. Můžete si tak vyzkoušet spolupráci v týmu, svůj postřeh a logické uvažovaní. Často se totiž stává, že děti, které mívají narozdíl od dospělých více fantazie, jsou jednoduše v luštění úkolů, šifer a hledání klíčů daleko úspěšnější, protože vidí i to, co rodič třeba přehlédne.

Dalším takovým prostředím, kde se můžete spolu s dětmi vyřádit, jsou třeba laser game. V této hře je každý hráč vybaven „zbraní“, a vestou, které snímá právě světelné střely. Můžete hrát v různých módech, a to třeba všichni proti všem, nebo jako týmy. To vše probíhá v naprosté tmě, pouze za doprovodu světelných a zvukových efektů. Minimální doporučený počet hráčů je 10, abyste si hru jaksepatří užili – takže můžete nabídnout hlídání i známým. Pokud vy i vaše děti máte rádi adrenalin, je to místo jako stvořené pro vás. 12 minut vás vyjde na necelých 100 Kč.

Skákání prý odbourává stres a zlepšuje náladu, a to i dospělým. Sami to můžete vyzkoušet v trampolínovém parku. Najdete zde spoustu trampolínových atrakcí a můžete si zahrát třeba košíkovou na trampolíně, nebo vyzkoušet pár akrobatických triků beze strachu, že si vy, anebo vaše děti, ublíží. Tahle zábava vyjde na slevových portálech zhruba na 159 Kč/hodina, beze slevy cca o stokorunu více.

Když už máte vybráno, kam vyrazíte, je potřeba se tam dopravit. Cestování z místa na místo samo o sobě ale také může být zábavou a ještě úplně zdarma. Jistě si z mládí pamatujete spoustu her, co jste hrávali. Zkuste se vrátit v čase, nachvíli omládnout a zarát si je i s vašimi dětmi. I tady máme pár nápadů. Vždy ale zvolte si ale takovou, která bude vzhledem k bezpečnosti a okolnímu prostředí vhodná.

 

 

  • Slovní fotbal: Afrika, Amerika, Austrálie, ementál… většinou se končilo na samohlásku. Komplikovanější jsou pak varianty na poslední slabiku, nebo poslední dvě písmena.
  • Honzo, vstávej! Kolik je hodin? Dva slepičí! … anebo babička párala. A bylo.
  • Čáp ztratil čepičku, měla barvu barvičku.
  • Hloupá kuchařka dala jsem do polívky značky aut! Nebo třeba
  • Země, město, jméno, zvíře, věc, Pamatujete si dodnes ty na Y nebo Q?
  • Kent karetní hra, u které se díky „tajným“ znamením pobaví i dospělí
  • Prší – asi nejklasičtější dětská hra, kterou určitě nepohrdne ani babička s dědečkem
  • Piškvorky – po cestě MHD můžete uspořádat třeba piškvorkový turnaj o zmrzlinu
  • Lodě – opět jedna z největších klasik, stačí papír a tužky.

 

Komentáře nejsou povoleny.