TOP aplikace na cesty, které pomáhají a šetří peníze

22. 6. 2017 Články

Cestování je skvělá věc. Někdo považuje poznávání světa dokonce za nejlepší investici vydělaných peněz. Dobrou zprávou navíc je, že dnes to nutně nemusí být o tom, vydělat si hromadu peněz, a pak jet na pár dní k moři. Ukážeme vám aplikace, které vám cestování usnadní, a navíc ušetří nějakou tu korunu.

Cestujte! Kamkoli a čímkoli. Letadlem, stopem nebo vlakem. Je to jedno. Poznávejte svět! Garantujeme vám, že až budete staří, nevzpomenete si, kolik jste měli aut, ani jak hluboký byl váš zahradní bazén. Vzpomenete si na to, jak bylo skvělé, když jste zmokli při procházce po Benátkách, nebo jak jste se ztratili v rakouských Alpách. Lehkou motivační řeč máme za sebou, je čas vyrazit do světa.

Vezmeme si to pěkně po pořádku. Chci vyjet do světa a můj rozpočet je omezený. Prostě nejsem úplně chudý, ale ani bohatý tak, abych si za pár minut naklikal vše od letenek po ubytování a vůbec se nezajímal, kolik co stojí. Cestování je koníček, životní cesta, volba. Cestovat je cool. To vědí i vývojáři různých aplikací, proto dnes stačí jen hledat, a máte aplikaci téměř na všechno.

Od letenek až po jídlo

Letenku dneska seženete téměř bez problémů. Klíčový je termín, protože od toho se odvíjí i cena. Pokud jste takzvaní „střelci“, a je vám jedno, kdy a kam poletíte, máte to nejjednodušší. Stačí jít na Facebook a dát si do odběrů FB stránky: Honzovy letenky, Letenky za babku, Akční letenky, Jaknaletenky.cz, Levné letenky a tak dále. Nezapomeňte, že nestačí stránku „zalajkovat“, ale je potřeba ji začít přímo odebírat. Jen tak vám vyskočí aktuální informace o levných letenkách. Některé stránky přidávají tipy několikrát denně a je opravdu z čeho vybírat.

I když je většina zájezdů LAST MINUTE, tedy na poslední chvíli, dají se sehnat i letenky na jiný měsíc. Tyto akce se týkají většinou evropských metropolí. K moři se létá buď za celkem hodně, nebo na poslední chvíli za slušné peníze.

Kiwi (dříve Skypicker)

Letenky seženete také v nejrůznějších aplikacích. Jednou z nich je Kiwi od českých vývojářů. Stačí zadat vaše finanční možnosti a appka vám buď ukáže, nebo neukáže, kam můžete letět. Nemusíte vybírat pouze v aplikaci, ale můžete hledat přímo na stránkách www.kiwi.com. Podobně funguje i Skyscanner, který český není. Ale to vás asi tolik netrápí.

Jsme ve vzduchu, připravujeme se na přistání a přemýšlíme, jak se dostat z letiště, a tak vůbec. Čím a kudy budeme cestovat? K tomu nám skvěle poslouží výborná aplikace Rome2rio.

Rome2rio

Tuto aplikaci musíte mít minimálně ze tří důvodů. Tím prvním je, že vám ukáže všechny spoje kdekoli na světě během sekundy. Letadla, autobusy, lodě, vlaky, prostě cokoli. Druhým důvodem je, že vám k tomu navíc přidá ještě odhadovanou cenu. A za třetí – je úplně zdarma.

Ups. Odletěli jsme tak rychle, že jsme zapomněli na ubytování. Jak to uděláme? Booking.com, Airbnb nebo CouchSurfing.

Booking

Chcete hotel? Jděte na Booking.com nebo na Trivago.cz. Obě firmy nabízí své mobilní aplikace, a ty nejsou vůbec špatné. Jenže Booking i Trivago nabízejí zároveň celkem drahé ubytování. Tedy co se našeho rozpočtu týká. Proto budou asi lepší další varianty.

Airbnb

Airbnb je dnes už celkem populární a nabízí ubytování u „někoho“ v bytě. Ten někdo v tom bytě může a nemusí být. A navíc to ani nemusí být byt, ale klidně i dům nebo loď. Je to prostě takové moderní hotelnictví, kdy si mezi sebou lidé nabízejí své byty. Najdete zde místa za pěkné ceny i místa za astronomické částky.

CouchSurfing

Pokud jste dobrodruzi a máte rádi adrenalin, určitě doporučujeme CouchSurfing, díky kterému někde přespíte úplně zadarmo. CouchSurfing ovšem nemusí vyhovovat každému. Proč? Zde to není tolik o soukromí a většinou se od vás očekává, že budete trávit nějaký čas s vaším hostitelem, půjdete s ním třeba zapařit a tak dále. Není to jen o tom na daném místě se vyspat a odejít, ale třeba i vytvořit přátelství. Pokud vám tohle nevadí, máte vybráno.

Jsme na místě, a dokonce máme kde bydlet. Paráda, takhle jsme si výlet představovali. Jen nám začíná trochu kručet v břiše. I pro toto máme v našem přehledu aplikací řešení.

Foursquare

Stačí zadat, na co máte chuť, a tato aplikace vám to ochotně ukáže. Snídaně, oběd, večeře, Itálie, Indie, Vietnam, zmrzlina, tiramisu, prostě cokoli. Navíc vše s hodnocením ostatních uživatelů a s navigací přímo na místo. Podobně funguje TripAdvisor a určitě doporučujeme kombinaci těchto dvou.

Máme kde bydlet, a dokonce nám ani nekručí v břiše. Zbývá poslední věc. Proč jsme vlastně tady?

TripAdvisor

U této aplikace ještě chvíli zůstaneme, protože nám toho kromě jídla dokáže poradit mnohem více. Nás budou zajímat aktivity, tedy to, co se dá v dané lokalitě dělat. A pod aktivitami nečekejte jen něco sportovního, ale prostě ta nejzajímavější místa, která byste neměli minout. U každého zajímavého místa je samozřejmě hodnocení lidí, abyste věděli, zda to za to stojí, nebo máte raději ušetřit čas a vyrazit jinam.

Bez těchto aplikací se na cestách neobejdete. Samozřejmě si s sebou nezapomeňte zabalit mobilní telefon, případně fotoaparát. Chlubící aplikace jako Facebook a Instagram bereme jako samozřejmost, která nesmí ve vašem smartphonu chybět. Také si ještě nainstalujte Snapseed, ať máte fotografie v čem upravovat. No, a vzhůru do světa!

Komentáře nejsou povoleny.