Víte, jak správně používat cashback, abyste ušetřili?

26. 7. 2017 Články

Marně byste ve slovníku spisovné češtiny hledali jedno slovo, kterým by se dal přeložit anglický výraz cashback nebo cash back. Budete potřebovat minimálně slova dvě – návrat peněz nebo návrat hotovosti. Jedná se o službu, která vám umožní získat zpět část peněz z nákupů na internetu nebo také služba, která má suplovat výběry hotovosti z bankomatů. Cashback je také možnost nárokovat vrácení zahraničního DPH u zboží, které jste mimo ČR nakoupili.

 

Zajímavá a čím dál rozšířenější je bankovní služba, která vám umožní vybrat bezplatně peníze z vašeho konta při nákupu v supermarketu. Této služby využívá stále málo klientů, ale je to škoda. Ušetříte čas, protože nemusíte hledat bankomat právě vaší banky, i případné poplatky za výběr z bankomatu. Prostě a jednoduše nakoupíte aspoň za 300 Kč, zaplatíte kartou a pokladní poprosíte o vydání hotovosti. Žádat můžete až 1 500 Kč. Na účtence z obchodu budete mít kromě položek nákupu vyznačenu také částku, kterou jste dostali v hotovosti. Tato částka se přičte k účtu za nákup a na účtence budete mít sečteny obě částky tak, aby byla jasné, kolik bylo z vašeho účtu celkově odečteno. Je to jednoduché a pohodlné řešení typu „dva v jednom“. Jedinou podmínkou je, aby vaše banka službu CashBack podporovala, což zjistíte jednoduše na internetu.

 

Druhou možností, kde se kouzelné slovo cashback už několik let používá, jsou internetové nákupy. Označují se tak transakce, kdy vám e-shop vrátí po nákupu část peněz, které jste zde utratili. Internetový cashback funguje na principu tzv. partnerského marketingu (affiliate marketing). Jedná se o speciální systém propagace produktu. Pro vás je důležité, že můžete s tímto systémem dostat zpět až 10 % ze zaplacené ceny. Záleží na podmínkách jednotlivých e-shopů.

 

Chci ušetřit s věrnostní kartou

 

Některé portály nabízejí například uvítací bonus ve výši 100 Kč, mají stovky obchodů, ve kterých virtuálně nakupují desetitisíce uživatelů a cashback zde může dosáhnout až 15 % z vašich výdajů. Cashback se používá také například u některých akcí na podporu prodeje, nejčastěji elektroniky, kdy zašlete výrobci doklad o tom, že jste si jejich výrobek koupili, a část svých peněz dostanete zpět na váš bankovní účet. S pomocí cashbacku můžete nakoupit šaty, boty, parfémy, elektroniku, v podstatě vše, na co si vzpomenete. Nakupujte ale s rozvahou, aby to byla vždy zábava bez následků jako jsou dluhy nebo exekuce.

Komentáře nejsou povoleny.